Niestety, ale spotkania, od których zależały losy Actiny PACT w lidze ESEA MDL nie potoczyły się po myśli Polaków. Podopiecznych Vincenta „VinSa” Jozefiaka czekają zatem relegacje.

Jeszcze kilka dni temu mogliśmy wierzyć, że baraże do wspomnianych rozgrywek ominą reprezentantów organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego, lecz wczoraj Japaleno zniszczyło nasze nadzieje. Szwedzi w swoim ostatnim ligowym meczu pokonali forZe wynikiem 19:17, przez co wskoczyli na 13. pozycję w tabeli, która zapewniła im utrzymanie w zmaganiach. Gdy freddieb i spółka cieszyli się z bardzo ważnego triumfu, PACT musiał pogodzić się z myślą, że o ESEA MDL S33 będzie trzeba jeszcze stoczyć kilka pojedynków.

Relegacje odbędą się 9-11 grudnia, więc reprezentanci Virtus.pro Actiny PACT, którzy będą jedynym polskim akcentem w tych zawodach, mają trochę czasu na poprawę formy. Przypominamy jednak, że jeśli nasi rodacy zawiodą, to czeka ich spadek do ESEA Advanced, który byłby niezwykle bolesny dla zawodników oraz kibiców.

Na ten moment wiemy, że w grze o następną edycję przedsionka ESL Pro League są następujące ekipy:

  • Sweden GamerLegi0n
  • European Union Phoenix
  • Poland Actina PACT
  • Poland Virtus.pro