Zawodnicy Actina PACT byli wczoraj o krok od sporego sukcesu, jednak potknęli się na ostatniej prostej.

Podopieczni Marcina „padre” Kurzawskiego walczyli w otwartych kwalifikacjach do ESL One Cologne 2019 i spośród polskich ekip doszli zdecydowanie najdalej. W meczu o awans spotkali się ze szwedzką ekipą Chaos EC, lecz przegrali po bardzo wyrównanym meczu.

Mecz rozpoczął się od Mirage'a, mapy wybranej przez Actina PACT. Polacy rozegrali dość solidną stroną terrorystów, zgarniając aż dziewięć punktów, co dobrze wróżyło na drugą połowę. Jednak po CT odbiła się na nich nierówna gra poszczególnych zawodników, wszak Sobol na koniec meczu miał prawie 30 eliminacji, zaś sidney ledwo wykręcił dwucyfrowy wynik. Na lokacji Dust2 sytuacja wyglądała odwrotnie – po całkiem udanej fazie obrony obszarów bombowych, PACT przeszło do ataku, gdzie nie mogli znaleźć luki w defensywie przeciwników. Obydwie mapy zakończyły się wynikami 16:13 z korzyścią dla Szwedów.

Chaos EC wraz z Heroic awansowali do zamkniętych kwalifikacji ESL One Cologne w regionie europejskim. Rozegrany zostanie drugi otwarty turniej eliminacyjny, z którego też wyłonione zostaną dwa zespoły. Oprócz tego trzy składy dostaną bezpośrednie zaproszenie.