Z kilkunastu polskich ekip jedynie reprezentanci Actiny PACT ostali się w otwartych kwalifikacjach do IEM New York. Jedna seria best-of-three dzieli ich od awansu.

Polscy kibice mogli wczoraj oglądać rodzime zespoły walczące o udział w Intel Extreme Masters New York, które wbrew swojej nazwie, odbędzie się w internecie. Do najlepszej szesnastki doszły trzy nasze zespoły – x-kom AGO, Honoris oraz Actina PACT. Niestety do kolejnej rundy przeszli wyłącznie podopieczni Marcina „padre” Kurzawskiego, którzy dziś zagrają o awans.

Ich przeciwnikiem będzie szwedzki skład Galaxy Racers, znany do niedawna jako Japaleno. Ekipa braci Gustafsson nie raz udowadniała swój potencjał, dzięki czemu po wielu miesiącach grania bez wsparcia organizacji, znaleźli nowy dom. Ich ostatnim największym osiągnięciem było dostanie się do zamkniętych kwalifikacji cs_summit 6, czyli turnieju z cyklu RMR. Z kolei Actina PACT w ostatnim czasie można było widzieć przede wszystkim w serii internetowych turniejów Eden Arena Malta i osiągali mieszane wyniki. Z pewnością przez to Galaxy Racer stawiane jest w roli faworyta.

Mimo to Polacy mają sporą szansę na wygraną dzisiejszego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 21:00. Wyłącznie jedna seria best-of-three dzieli ich przed awansem do zamkniętych kwalifikacji Intel Extreme Masters New York, w których wystąpią zaledwie cztery zespoły.