Niestety po świetnym sezonie zasadniczym, drużyna Actina PACT odpada z drabinki pucharowej w ESEA Advanced.

Podopieczni Marcina „padre” Kurzawskiego w sezonie zasadniczym ESEA Advanced byli najlepszą polską drużyną, jednak zaliczyli bardzo niefortunny start w finałach. W inauguracyjnym meczu przyszło im się zmierzyć z niezbyt rozpoznawalną węgierską drużyną 1998 i po pełnym best-of-three Actina PACT musiało uznać wyższość przeciwnika. Problemy Polaków rozpoczęły się już na pierwszej mapie Inferno, gdzie udało im się zdobyć zaledwie siedem punktów. O ile odbili się Trainie, dość wysoko ogrywając oponentów, tak decydujący Mirage znów nie poszedł po ich myśli.

Z wczorajszego pojedynku zwycięsko wyszli zawodnicy x-kom team. Ich rywale nie zdobyli żadnej mapy, choć na pierwszej była potrzebna dogrywka. SJ Gaming po tej porażce również pożegnało się z turniejem, a Daniel „STOMP” Płomiński w niedalekiej przyszłości zagra z FATE eSports.

W finałach ligi, oprócz dwóch drużyn wspomnianych wcześniej, znalazły się jeszcze dwa polskie składy. Codewise Unicorns oraz average25iqbuths dziś o godzinie 20:30 staną ze sobą do walki. Ekipa MOLSIego i koyota w sezonie zasadniczym wygrała aż dziesięć z szesnastu spotkań, dokładnie tyle samo co ich dzisiejsi rywale. Dodatkowo Jednorożce mogliśmy ostatnio oglądać podczas warszawskich kwalifikacji do Good Game League, gdzie odpadli w zmaganiach grupowych po wygraniu wyłącznie z Actina PACT.

  • 20:30 – Poland Codewise Unicorns vs Poland average25iqbutheadshots