30DaysToPro to akcja od Komputronik we współpracy z Lenovo Legion oraz Intel. Młode talenty CS:GO w pierwszym etapie musiały się uporać z zadaniem, gdzie kryterium warunkującym był jak najniższy czas zaliczenia próby wyznaczonej przez administratorów turnieju.

Najlepsi gracze poradzili sobie z zadaniem w trzy minuty i dziewiętnaście sekund, zaś listę dwustu wybrańców zamknął wynik 4:33. Teraz czeka ich nowe zadanie – drugi etap oparty o rozgrywki w trybie Deathmatch.  Tym razem kryterium kwalifikacyjnym do dalszej drogi nie będzie tylko najlepszy wynik – grono sędziowskie bacznie będzie się przyglądać zawodnikom, by wybrać także tych, którzy oprócz niesamowitych umiejętności indywidualnych wykazują się też umiejętnościami, których nie da się wyrazić poprzez statystyki.

Do kolejnego etapu przejdzie tylko 50 śmiałków, więc rywalizacja z pewnością będzie bardzo zacięta. Jest przecież o co walczyć – szansa na zostanie profesjonalnym zawodnikiem i miesięczny bootcamp, na którym esportowcom nie zabraknie absolutnie niczego! Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda lista zakwalifikowanych do kolejnego etapu, zajrzyjcie koniecznie TUTAJ.