Organizatorzy Polskiej Ligi Esportowej odsłaniają kolejne karty. Uczestnicy będą walczyć aż o ćwierć miliona złotych.

Wczoraj na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja dotycząca nadchodzącego sezonu Polskiej Ligi Esportowej, podczas której poinformowano o projekcie Centralizacji Praw Sponsorskich. Umowę CPS podpisali wszyscy uczestnicy PGE Dywizji Mistrzowskiej w sezonie Jesień 2021, czyli Anonymo Esports, HONORIS, Illuminar Gaming, Izako Boars, M1 Eden, PGE Turów Zgorzelec Esport, Tarczyński Protein Team, Team ESCA Gaming, x-kom AGO i MAD DOG'S PACT.

Podpisanie umowy pozwoliło na podniesienie puli nagród aż do 250.000 złotych. Gra o historycznie wysoką stawkę rozpocznie się już 22 września, kiedy ma wystartować pierwsza kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej.  Warto przypomnieć, że lista uczestników została poszerzona o dodatkowe dwa miejsca. Więcej drużyn to więcej meczów do rozegrania, więc organizatorzy podjęli decyzję o wydłużeniu dni transmisyjnych – rozgrywki będzie można oglądać już od godziny 13:00.

W jesiennym sezonie po raz pierwszy od grudnia 2019 zobaczymy reprezentantów x-kom AGO. Jastrzębie wraz z Izako Boars oraz Illuminar zdecydowali się wybrać jedną ligę z rodzimego podwórka, w której będą rywalizować. Głównymi powodami ma być oczywiście chęć zaoszczędzenia czasu, który można wykorzystać do gry na arenie międzynarodowej. Mimo, że ESL Mistrzostwa Polski gwarantują bezpośredni awans do play-inów IEM Katowice, wyżej wymienione organizacje zostały najprawdopodobniej przekonane przez zyski czerpane z Centralizacji Praw Sponsorskich.