Ryan Friend, właściciel portalu rushbmedia.com, ujawnił informacje dotyczące pensji oraz dokładnych kwot wykupu nowych zawodników Cloud9.

Amerykańska organizacja już od długiego czasu nie należy do światowej czołówki Counter-Strike'a. Paradoksalnie jako punkt upadku marki można wskazać dzień zwycięzca ELEAGUE Major Boston 2018. Po raz pierwszy w historii puchar Majora podniosła drużyna ze Stanów Zjednoczonych, lecz w kolejnych wydarzeniach ten skład nie wypadał nawet w połowie tak dobrze jak w Bostonie.

Przez kolejne dwa lata Cloud9 niemalże nie istniała na scenie międzynarodowej, mimo wielu egzotycznych eksperymentów ze składem jak np. ściągnięcie za ocean Robina „flushę” Rönnquista. Tym razem amerykańska organizacja zrezygnowała z półśrodków i postawiła wszystko na jedną kartę. W pełni wierząc w doświadczenie Henry'ego „HenryG” Greera, oddano mu pełną władzę nad budowaniem składu.

Wczoraj poznaliśmy wyjściową piątkę, która będzie reprezentowała „chmurki”. Nowością jeśli chodzi o scenę esportową jest jawne publikowanie wartości kontraktów poszczególnych graczy. Najdroższym zawodnikiem okazał się być Patrick „es3tag” Hansen, którego zobowiązanie na trzy lata będzie kosztować ponad $2.100.000. W tajemnicy utrzymywane były wartości wykupu oraz pensji członków nowego Cloud9, lecz Ryan Friend, właściciel portalu rushbmedia.com, twierdzi, że dotarł do tych informacji i opublikował je na swoim twitterze:

 • United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin:
  wykup – $250.000
  pensja miesięczna – $38.900
 • United Kingdom William „Mezii” Merriman:
  wykup – $83.000
  pensja miesięczna – $11.800
 • Turkey Özgür „woxic” Eker:
  wykup – $296.000
  pensja miesięczna – $29.600
 • United States Ricky „Floppy” Kemery:
  wykup – $0
  pensja miesięczna – $12.000
 • Denmark Patrick „es3tag” Hansen:
  wykup – $500.000
  pensja miesięczna – $44.400

Jeśli powyższe liczby są prawdziwe, oznacza to, że Cloud9 wydało dokładnie $1.129.00, zaś co miesiąc $136.700 trafi w ręce graczy w ramach pensji. Z pewnością może być to jeden z najlepiej opłacanych składów w historii CS:GO, choć pensje Meziiego oraz Floppy'ego dość mocno zaniżają średnią.