Valve od dwóch tygodniu pracuje nad zatrzymaniem fali hazardu poprzez wysyłanie oficjalnych listów do właścicieli stron. Największy tego typu serwis wciąż przyjmuje zakłady opiewające na miliony dolarów przy pojedynczych grach.

Na największym serwisie do obstawiania meczy Counter-Strike: Global Offensive od 13 lipca gracze zarobili ponad 13,2 miliona dolarów w skinach. Kiedy Valve poinformowało o walce z hazardem średnia ilość zakładów w każdej grze spadła w dół o 25%.

Valve wysłało do właścicieli serwisów oficjalny list informujący o naruszeniu regulaminu usług ich oprogramowania (API), serwisy miały do 29 lipca wstrzymać dostarczanie usług hazardowych. Informacja od producenta gry miała wstrzymać ciemny zakątek esportowego świata, ale czy tak będzie? Czysty zarobek z niepełnoletnich osób jest widoczny. Na serwisach tego typu suma zakładów przez cały rok szacunkowo wynosi ponad 7,4 miliardów dolarów.

CSGOLounge nie jest jedyną stroną prowadzącą tego typu zakłady, chociaż z informacji użytkowników wiele serwisów tego typu zostało już zamkniętych. To jednak serwisy typu CSGOBig czy CSGOCrach informują użytkowników o przebudowie modelu biznesowego, który będzie zgodny z regulaminem Valve.

z informacji Genius Sports