Według portalu Globo Esporte, 00Nation planuje ogromne zmiany. Norweska organizacja ma zamiar zbudować skład od zera, włączając do niego Marcelo „coldzerę” Davida.

Świat CS:GO obiegła plotka, zwiastująca kolejną bombę transferową. Zdaniem Roque Marquesa z Globo Esporte, 00Nation pożegna się z obecnymi graczami, by zrobić miejsce dla zupełnie nowego projektu. Według owych doniesień norweska organizacja postara się ściągnąć do siebie Marcelo „coldzerę” Davida. Brazylijczyk został zwolniony z kontraktu z Complexity w listopadzie. Od tamtego czasu nie obrał jeszcze żadnej konkretnej ścieżki.

Coldzery nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. W skrócie: członek legendarnego Luminosity Gaming i SK Gaming, z którymi wygrał oba Majory 2016 roku. David dwukrotnie zostawał najlepszym graczem roku (2016, 2017). Z „gablotki” wręcz wysypują mu się kolosalne ilości trofeów, jakie zdobył. Mimo to od dłuższego czasu coldowi nie wiedzie się najlepiej. Ostatni turniej wygrał w październiku 2020 roku, będąc wtedy jeszcze graczem FaZe. Wyciągnięta dłoń od 00Nation może być szansą na odbudowanie tej pięknej kariery.

Dwójką pierwszych potencjalnych partnerów w nowym składzie coldzery mają być Santino „try” Rigal oraz Mario „malbsMd” Samayoa. To niesamowicie obiecujące talenty z Ameryki Południowej. Pierwszy wręcz wymiata w barwach 9z, chociaż nie dostał jeszcze wielu szans, by wykazać się na wyższym poziomie. Drugi jest nieco bardziej rozpoznawalny ze względu na występy z TeamOne na kilku międzynarodowych imprezach, ale skład zdecydowanie ogranicza jego pełnię możliwości. Mówiąc wprost – obu przydałoby się wypłynąć na nieco głębsze wody Counter Strike'a, a szansa zrobienie tego wraz z coldzerą brzmi arcyciekawie. Innym nickiem łączonym z organizacją jest również Lucas „Lucaozy” Neves z Sharks.

Obecny zespół 00Nation to byli gracze mixu O PLANO. Skład od maja jedynie rozczarowuje, nie osiągając żadnych konkretów. Brazylijczycy dali się poznać z niezłomnego charakteru i ognistej wręcz atmosfery w zespole, ale sam barwny wizerunek to stanowczo za mało. W ubiegłych tygodniach z drużyny odeszli bracia Teles – HEN1 i LUCAS1. Wiele wskazuje na to, że ich śladem pójdzie lada moment Fernando „fer” Alvarenga. Reszta składu nie może się czuć bezpieczna, bo organizacji kończy się już cierpliwość, co zapowiada rychłe rozstanie.

Jeśli plotki miałyby się potwierdzić to trójką, podpisaną przez 00Nation byliby:

Brazil Marcelo „coldzera” David
Guatemala Mario „malbsMd” Samayoa
Argentina Santino „try” Rigal

Z organizacją pożegnaliby się zaś:

Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Vito „kNgV” Giuseppe
Brazil Alencar „trk” Rossato
Brazil Leonardo „leo_drk” Oliveira
Brazil Vinicius „vsm” Moreira