Aż trzem polskim zespołom udało się przetrwać pierwszy dzień rywalizacji w otwartych kwalifikacjach do IEM Dallas. Wieczorem o miejsce w zamkniętych eliminacjach turnieju powalczą zawodnicy Wisły, PGE Turów oraz Illuminar.
Niestety już na starcie musimy nieco zmartwić polskich kibiców. Przed naszymi rodzimymi drużynami jeszcze bardzo długo droga do tego, by awansować do zamkniętych eliminacji IEM Dallas. Żeby którakolwiek z ekip z naszej sceny znalazła się w tym gronie formacji, musi wygrać jeszcze trzy najbliższe spotkania.
W 1/16 otwartych kwalifikacji najtrudniejsze wyzwanie, a przynajmniej na papierze, czeka Wisłę Kraków. Biała Gwiazda, by przejść do kolejnej rundy kwalifikacji, będzie potrzebowała pokonać SKADE. Polacy w ostatnim czasie niejednokrotnie stawali do walki z Bułgarami i przeważnie ta nie do końca szła po myśli mistrzów Polski.
Równie trudnego rywala na swoim horyzoncie ma PGE Turów. Ekipa Gruchy o godzinie 18:00 zmierzy się z Finest. Formacja Twista jest w tym starciu zdecydowanym faworytem, aczkolwiek wczoraj nasi rodacy potrafili wyeliminować już m.in. x-kom AGO, co dodało reprezentantom PGE niewątpliwie wiele pewności siebie.
Trzecia z polskich drużyn – Illuminar w pierwszym dzisiejszym spotkaniu podejmie natomiast INDE IRAE. O ile rosyjska formacja jest z pewnością rywalem do przejścia dla Polaków, to w kolejnej rundzie na naszych rodaków będzie czekał już przeciwnik cięższego kalibru. W przypadku zwycięstwa z zespołem ProbLeMa pkr i spółka podejmą MOUZ, zakładając, że ci wcześniej poradzą sobie ze Sprout.
18:00 – Illuminar vs INDE IRAE
18:00 – Wisła Kraków vs SKADE
18:00 – PGE Turów vs Finest