Z rozgrywkami Pinnacle Winter Series już na etapie ćwierćfinału pożegnało się Heroic oraz fnatic. Za moment z turnieju kolejnego faworyta wykopać może Wisła Kraków.

K23 staje się prawdziwą zmorą duńskich kibiców. Zespół xsepowera na początku 2022 roku pokonał na start Funspark ULTI 2021 Astralis. Teraz natomiast swój inaugurujący mecz w nowym sezonie z Rosjanami przegrali również zawodnicy Heroic, którzy tym samym przedwcześnie zakończyli swój udział w rozgrywkach Pinnacle Winter Series 1, pomimo wygranej pierwszej mapy.

Już na etapie ćwierćfinału swój udział na Pinnacle Winter Series 1 kończy również fnatic. Brytyjsko-szwedzki zespół uległ 0 do 2 świetnie dysponowanemu Apeks. Drużyna smooyi zanotowała tym samym kolejny rozczarowujący występ w nowym roku. Wcześniej podopieczni keity bez zwycięstwa zakończyli rywalizacje na Funspark ULTI 2021.

Po południowych spotkaniach poznaliśmy więc trzech półfinalistów Pinnacle Winter Series 1. W grze o wyjazd na lana w Belgradzie nadal pozostają zawodnicy Copenhagen Flames, K23 oraz Apeks. Do tego grona miejmy nadzieje, że już wkrótce dołączą również Wiślacy. Biała Gwiazda właśnie toczy swój ćwierćfinałowy bój z FURIĄ.

European Union Apeks 2:0 fnatic United Kingdom

Denmark Heroic 1:2 K23 Russian Federation