HONORIS i PACT wciąż mają szanse awansować do wyższej klasy rozgrywkowej ESEA. Sytuacja obu polskich ekip w play-offach ESEA Advanced nie jest jednak łatwa.

Wczoraj swój udział w play-offach ESEA Advanced zakończyło Izako Boars. Szczęścia zabrakło także HONORIS, które niespodziewanie uległo 0 do 2 „Into the Breach” i tym samym spadło do drabinki przegranych. W podobnej sytuacji znajduje się PACT. Z tym, że mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej bez marginesu błędu radzą sobie praktycznie od samego początku fazy pucharowej, bowiem już w pierwszym spotkaniu ulegli 1shot.

Dziś zespół Sobola stawi czoło HellRaisers. Dobrze znana niegdyś organizacja na scenie Counter-Strike’a przejęła ukraiński skład, rywalizujący pod nazwą ”Gucci Squad”. Rywalem HONORIS będzie natomiast BLUEjAYS, które w rankingu HLTV zajmuje 57. miejsce, a ostatnio zdołało pokonać nawet MAD Lions.  Aby oba polskie zespoły zagwarantowały sobie miejsce przynajmniej w barażach ESEA Premier, muszą wygrać dwa najbliższej mecze, co jest absolutnie możliwe.

W relegacjach ESEA Premier zobaczymy na pewno przynajmniej trzy polskie ekipy. Nie mamy się jednak czym chwalić, bowiem każda z nich będzie walczyła nie o awans, a utrzymanie w rozgrywkach, które mogą być przepustką ku ESL Pro League.

18:00 – Poland HONORIS vs BLUEjAYS Moldova, Republic of

20:30 – Poland PACT vs HellRaisers Ukraine