W mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat przyszłości Fabiana „GrabbZa” Lohmanna. Były już trener G2 następny sezon LEC może rozpocząć, jako szkoleniowiec Team BDS.

Jakiś czas temu G2 po kompletnie nieudanym roku i braku awansu na mistrzostwa świata ogłosiło ogromną przebudowę swojej drużyny League of Legends. Jak wiemy Wunder, Mikyx, Rekkles, Nelson i GrabbZ zostali przeniesieni na ławkę rezerwowych, a organizacja pozwoliła im negocjować z potencjalnymi nowymi pracodawcami.

Według portalu Esportmaniacos GrabbZ jest bliski porozumienia z Team BDS. Po czterech latach w G2 Lohmann miałby poprowadzić ligowego debiutanta LEC, który slota w prestiżowych rozgrywkach odkupił od Schalke 04 za ponad 26 miliony euro.

Wcześniej Team BDS występowało w lidze francuskiej LFL. W skład drużyny wchodzi dwóch Polaków. Mowa o iBo oraz Erdote, czyli byłym zawodniku devils.one, który wypłynął na głęboką wodę dzięki Ultralidze. Niewykluczone jednak, że przed startem wiosennego splitu League Championship Series francuska organizacja dokona kilku roszad w swoim zespole.

GrabbZ będąc trenerem G2 czterokrotnie wygrywał LEC, raz MSI. Europejski zespół pod jego przywództwem zagrał także w pamiętnym finale mistrzostw świata w 2019 roku przeciwko FPX.