Zapowiada się naprawdę pracowita i wymagająca sobota dla niektórych polskich drużyn. Dzisiaj czekają nas zamknięte kwalifikacje do turnieju V4 Future Sports Festival, a także otwarte zawody do IEM Fall.
V4 Future Sports Festival
Osiem drużyn, dwa dni i tylko jedno miejsce na kolejnym turnieju kwalifikacyjnym – International Cup. Tak wyglądają realia zamkniętych kwalifikacji dla Polski w rozgrywkach V4 Future Sports Festival. Drużyny zostały przydzielone do drabinki, która rusza już o 13:00. System turnieju? Standardowy – to drabinka podwójnej eliminacji, żeby więc odpaść z turnieju, trzeba przegrać aż dwukrotnie. Najciekawiej zapowiada się mecz Izako Boars kontra Ungentium, prawdziwe emocje przyjdą jednak dopiero w kolejnych fazach drabinki. Cały turniej potrwa dwa dni, zobaczymy w jego trakcie 14 spotkań. Zwycięzca zagwarantuje sobie miejsce na International Cup – międzynarodowych kwalifikacjach, w których udział weźmie łącznie osiem zespołów – cztery z nich zaś otrzyma bilet na turniej główny do Budapesztu.
Pary 1. rundy zamkniętych kwalifikacji:
HONORIS –
FREESTYLE
Wisła All in! Games Kraków –
4FUN
x-kom AGO –
Dr. Pepper Team
Izako Boars –
Ungentium
IEM Fall
Dzisiaj zobaczymy także start otwartych kwalifikacji do IEM Fall, ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do PGL Major Stockholm. Są to więc bardzo ważne kwalifikacje, które zawsze przynoszą sporo emocji kibicom. Do śledzenia będzie cała masa polskich drużyn, które będą rywalizować z innymi, europejskimi formacjami. Grono uczestników jest naprawdę ogromne, możemy być pewni, że w kwalifikacjach stawią się najlepsze drużyny Europy, które nie otrzymały bezpośredniego zaproszenia do kolejnych etapów. Zobaczymy więc takie ekipy jak ETERNAL FIRE, HAVU, Fiend, ale także drużyny związane z Polakami – MAD Lions, EC Brugge, Dolej Miodu, MAD DOG'S PACT, AVEZ i wiele, wiele innych. Kwalifikacje ruszają o 18:00, a mecze będzie zapewne można śledzić na transmisjach u zawodników.