Stosunkowo nowa formacja na polskiej scenie – KLĄTWA – nie pozostała długo bez opieki. Polacy będą reprezentować barwy XPG Invicta, dla której zagrają m.in. w PLE.GG Valorant Circuit.

KLĄTWA to był zespół utworzony zaledwie kilka tygodni temu, który w tym krótkim okresie zdążył zaprezentować swój potencjał. Drużyna pojawiała się na beloud Cup, ale przede wszystkim zagrała bardzo dobre kwalifikacje do VCT Stage 2. Polacy dwukrotnie, jako jedyna drużyna bez organizacji, ocierali się o awans do Challengers, niestety ostatecznie ta sztuka się nie udawała. Mimo wszystko warto odnotować ten fakt, że skutecznie rywalizowała z europejskimi markami. Zespół m.in. wyeliminował Ballistę, a w decydujących rundach przegrywał o włos 1:2 z Teamem Vitality i Opportunists, czyli dwiema bardzo mocnymi ekipami.

XPG Invicta zaś była jedną z zaproszonych drużyn do dużego polskiego turnieju – PLE.GG Valorant Circuit. Organizacja jednak nie miała na tyle mocnego zespołu, by skutecznie rywalizować z mocnymi składami chociażby PACT-u i Illuminar. Teraz sytuacja się odwraca, bowiem Invicta kontraktując KLĄTWĘ może spokojnie myśleć o dobrym wyniku w rozgrywkach. Zespół pod nową banderą zadebiutuje już dziś – o 21:00 zagra z Teamem Sampi.

Obecny skład XPG Invicta:

  • adm1k
  • xuss
  • krytyq
  • maniek
  • UNFAKE