Trzeba przyznać, że Alliance udał się niesamowity troll – organizacja wczoraj wieczorem poinformowała, że zatrudnia francuskiego gracza z przeszłością w CS:GO i Envy. Teraz już wiemy, że chodzi o xmsa, który zamienia Finest na właśnie Alliance.

Alliance jakiś czas temu pożegnało się z Vilusem „krea6on” Malinauskasem, mimo że była to pierwsza drużyna, która zakwalifikowała się na Masters. Teraz poznaliśmy zastępcę Litwina – jest nim Alexandre „xms” Forte.

Początkowo jednak cień podejrzenia padł na NBK-a, który nie tak dawno rozstał się z OG. Organizacja wczoraj na Twitterze zaprezentowała zaciemnioną sylwetkę nowego gracza, która idealnie pasowała do Nathana, a także dodała opis, z którego wynikało, że nowy gracz będzie byłym zawodnikiem Envy w CS:GO. Schmitt szybko zdementował te pogłoski, ale jednak część społeczności nadal snuła swoje podejrzenia. Teraz już wiemy, że chodziło o xmsa.

Francuz jeszcze wczoraj był częścią drużyny Team Finest, w której gra m.in. MOLSI. Zawodnik jednak dzisiaj zmienił barwy na Alliance, gdzie gra już dwóch jego rodaków – Fearoth i kAdavra. Sam xms w Valorancie stawia dopiero pierwsze kroki – na zmianę gry zdecydował się początkiem obecnego roku. Wcześniej był gwiazdą CS:GO, występował w takich drużynach jak Envy, Heretics i LDLC.

Debiut xmsa w nowym składzie przypada na turniej Valorant Champions Tour Masters.

Nowy skład Alliance:

  • Enzo “Fearoth” Mestari
  • Tautvydas “hype” Paldavicius
  • Thomas “kAdavra” Johner
  • Niels “luckeRRR” Jasiek
  • Alexandre „xms” Forté