Timothy „autimatic” Ta nie będzie dalej rywalizował na scenie CS:GO. Przed nim nowe wyzwanie w Valorancie. Zawodnik trafił do T1, w którym spotkał się m.in. z Tylerem „Skadoodle” Lathamem.
Jeszcze niedawno czytaliśmy doniesienia o planach Timothy'ego „autimatic” Ta na przyszłość w CS-ie. Miał tworzyć zespół razem z Miikką „suNny” Kemppim i Robinem „flusha” Rönnquistem, co zresztą potwierdził członek głównego składu fnatic w programie HLTV Confirmed. Jak jednak zakomunikował Robin – żadna z organizacji nie chciała wesprzeć ich projektu, przez co ostatecznie nie doszło do powstania tej ekipy. Skoro ten pomysł nie wyszedł – autimatic stwierdził, że to odpowiednia pora, aby wycofać się z profesjonalnej gry w legendarnej strzelance i spróbować swoich sił w Valorancie.
W nowym FPS-ie od Riot Games na Timothy'ego czekała oferta od T1, którą postanowił zaakceptować. We wspomnianej formacji będzie współpracował z graczami, którzy również wcześniej działali w CS:GO. Mowa m.in. o Braxtonie „brax” Pierce i Tylerze „Skadoodle” Lathamie. Z tym drugim autimatic osiągnął swój największy sukces w przygodzie z esportem – wygrał turniej rangi Major.
Dywizja T1 w Valorancie prezentuje się następująco:
Braxton „brax” Pierce
Tyler „Skadoodle” Latham
Sam „DaZeD” Marine
Ha „Spyder” Jung-woo
Keven „AZK” Larivière
Timothy „autimatic” Ta
David Denis – trener