North okazało się najlepszą ekipą grupy B w drugim etapie ESL Pro League. Duńczycy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.
Przed rozpoczęciem turnieju BLAST Pro Series Madrid rozmawialiśmy z jednym z zawodników Natus Vincere – Egorem „flamie” Vasilyevem. Jak twierdził, nie zajęli pierwszego miejsca w poprzedniej fazie grupowej ESL Pro League ze względu na zmęczenie, lecz drugi etap są o wiele lepiej przygotowani. Jednak jak pokazał czas, Ukraińska formacja ponownie nie była najlepsza.
Pierwsze miejsce w grupie zajęło North, co okazało się być niemałym zaskoczeniem. Duńczycy pierwszego dnia rozprawili się z Na`Vi, a wczoraj przystąpili do bratobójczego pojedynku z Heroic, a ekipa Adama „friberga” Friberga okazała się bezsilna na tak grające North. Jednak w najgorszej pozycji znajduje się obecnie BIG. Niemcy przegrali obydwa swoje spotkania i stracili szansę na awans. Rozegrają dziś mecz o nic z North.
Decydujące starcie pomiędzy Heroic i Na`Vi rozstrzygnie o tym, kto zajmie ostatnie miejsce w play-offach 9. sezonu ESL Pro League. Harmonogram na dziś:
- 18:20 –
Heroic vs
Natus Vincere
- 22:00 –
North vs
BIG
Mecze można oglądać na kanale ESL Polska.