Giants wygrało turniej Play-in do BLAST Pro Series w Madrycie. Portugalczycy w finałowym spotkaniu pokonali Movistar Riders i wywalczyli prawo startu w fazie grupowej.
Mecz pomiędzy Movistar Riders i Giants wyłonił ostatniego uczestnika głównego turnieju BLAST Pro Series Madrid. Lepsi okazali się Portugalczycy, choć na początku Nuke'a to ich rywal całkowicie dominował na serwerze. Mixwell i spółka prezentowali świetną grę po stronie broniącej, a w pewnym momencie prowadzili już 10:1. Dopiero wtedy terroryści przejęli inicjatywę. Co więcej, nie tylko końcówka połowy była skuteczna w ich wykonaniu, bowiem po przerwie wciąż dokładali kolejne punkty na swoje konto. Wreszcie na tablicy wyników pojawił się upragniony dla Giants remis 11:11. Utrata korzystnego rezultatu nieco zmotywowała Movistar Riders, które ponownie odskoczyło na trzy oczka. Na niewiele się to zdało, ponieważ zespół foxa zagrał kapitalną końcówkę i zwyciężył 16:14.
Po przerwie zawodnicy przenieśli się na Overpassa, gdzie drużyna z Hiszpanii przez niemal całe spotkanie kontrolowała jego przebieg. Przewaga wypracowana na początku utrzymywała się do końca pierwszej połowy starcia, a zmiana stron przyniosła Movistar Riders jeszcze większe korzyści. Wtedy powiększyli oni prowadzenie do 14:6. Pomimo niewielkich kłopotów, wreszcie zdołali zakończyć mecz wygraną 16:10. Sprawa awansu rozstrzygała się na Vertigo, gdzie Giants pokazywało świetną grę w ataku. Ich rywal był kompletnie bezradny, a jego dorobek w roli antyterrorystów wyniósł tylko trzy rundy. Nadzieję na powrót dał błyskawiczny reset po przegranej pistoletówce. Następnie Hiszpanie weszli na właściwe tory i coraz bardziej zmniejszali dystans do wroga. Portugalska ekipa wzięła się w garść w najważniejszym momencie, dzięki czemu wydarła zwycięstwo 16:12.
Movistar Riders 1:2
Giants (Nuke 14:16, Overpass 16:10, Vertigo 12:16)
Już o 20:45 rozpocznie się faza grupowa BLAST Pro Series w Madrycie. Wybrane spotkanie będziecie mogli oglądać na kanale Twitch Piotra „izaka” Skowyrskiego.