NRG Esports udowadnia, że wróciło do formy. Po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonuje Team Vitality i zapewnia sobie miejsce w półfinale turnieju w Szanghaju.

United States NRG

2

Faza pucharowa
StarSeries i-League Season 7
ćwierćfinał

Overpass
(7:8; 8:7; 10:8)

Mirage
(6:9; 10:2)

France Vitality

0

Od samego początku ta mapa była bardzo wyrównana. Team Vitality po wygraniu pistoletówki zapewniło sobie czteropunktową przewagę, lecz tylko gdy amerykańska formacja zapewniła sobie płynność finansową, odpowiedziała doprowadzając do remisu. Francuzi mogli lepiej poradzić sobie w pierwszej połowie, lecz ich czołowy strzelec Mathieu „ZywOo” Herbaut nie spisywał się tak dobrze jak zazwyczaj, ustępując tytułu najskuteczniejszego gracza apEXowi. Mimo to na koniec pierwszej połowy zdołali zapewnić sobie minimalnie lepszy wynik.

Po zmianie stron to NRG przejęło inicjatywę zdobywając sześć punktów w pierwszych siedmiu rundach drugiej połowy. Dopiero wtedy Pszczoły zaczęły odrabiać straty oddając pojedyncze rundy przeciwnikom. Przełomowy okazał się wygrany force przez Amerykanów, którzy dysponując wyłącznie samymi pistoletami zatrzymali atak przeciwników. Dzięki temu NRG doprowadziło do dogrywki, w której zobaczyliśmy aż osiemnaście dodatkowych potyczek. Dopiero gdy Cerq i spółka zaliczyli bezbłędną stronę antyterrorystów, zdołali domknąć mapę wynikiem 25:23.NRG przeniosło swoją dobrą passę na drugą mapę – wygrali pistoletówkę oraz trzy kolejne potyczki. Dopiero wtedy Team Vitality kupując pełny ekwipunek zdołało odpowiedzieć swoim rywalom, aby potem następnie całkowicie ich zdominować. Tym razem ZywOo świetnie sobie radził, będąc filarem obrony obszaru bombowego A. Amerykanie wyłącznie dzięki dobremu początkowi mogli myśleć o o powrocie do tego meczu, ponieważ w drugą połowę weszli z sześcioma punktami na swoim koncie.

Po zmianie stron NRG pokazało swoim przeciwnikom jak trzymać skuteczną defensywę od pierwszej rundy. W pistoletówce skutecznie odbili bombsite rozbrajając bombę, po czym nie dali rywalom wygrać fulla. Francuzi przez bardzo długi czas nie mogli znaleźć sposobu na przeprowadzenie ataku, nie mogąc nawet podłożyć bomby. Tak fatalna gra po stronie terrorystów zmusiła ich do uznania wyższości przeciwnika wynikiem 16:11.