Wśród licznych zawirowań transferowych, zaskoczeniem są informacje o przedłużaniu kontraktów. Na taki krok zdecydował się toplaner amerykańskiego 100 Thieves – Kim „Ssumday” Chan-ho.
Ssumday podpisał dwuletnią umowę z 100 Thieves. Tym samym, jasne stało się, że organizacja powiązana z klubem NBA – Cleveland Cavaliers – widzi Koreańczyka jako jedną z twarzy swojej drużyny. Oczywiście nie tylko walory promocyjne przemawiały za przedłużeniem kontraktu z Chan-ho – były reprezentant między innymi kt Rolster wielokrotnie nosił „Stu Złodziei” na swoich plecach, prawie własnoręcznie rzeźbiąc zwycięstwa zespołu.
2019 starts now. #100T pic.twitter.com/ZLjmQdNq2X
— 100 Thieves (@100Thieves) November 21, 2018
Wraz z tym ogłoszeniem, wielce prawdopodobny staje się scenariusz, który zakładał brak zmian personalnych w 100 Thieves. Plotki łączące Banga, który aktywnie poszukuje drużyny w Ameryce, z ekipą zdają się ostatecznie zanegowane – w składzie formacji już teraz znajduje się aż trzech zawodników nieposiadających statusu rezydenta regionu. Dodanie czwartego takiego gracza oznaczałoby niejako stratę pieniędzy na pensje dla esportowców, którzy i tak nie mogą wystąpić w spotkaniu.