Faza grupowa IEM Chicago dobiegła końca. Najlepszymi zespołami były FaZe Clan i fnatic, które trafiły prosto do półfinałów. Sporym zaskoczeniem może być awans LDLC do play-offów.
Trzeci dzień IEM Chicago rozpoczął się od półfinałów drabinki przegranych w grupie B. Luminosity z każdym meczem wyglądało coraz lepiej i potwierdziło to również w starciu z eUnited. Brazylijczycy dość przekonująco sięgnęli po obie mapy, tracąc na nich odpowiednio dziesięć i dziewięć punktów. Podobne rezultaty przyniosło równolegle rozgrywane spotkanie BIG z mousesports. Tam międzynarodowy skład wyszedł z niego zwycięsko, pozostając w walce o play-offy.
Niezwykle ciekawe były również finały drabinki wygranych, gdzie zespoły rywalizowały o awans bezpośrednio do półfinału. FaZe Clan nareszcie przełamało złą passę i pokonało Astralis. Co więcej, NiKo i spółka dokonali tego bez straty mapy. Dla Duńczyków był to pierwszy mecz od maja, kiedy w starciu BO3 lub BO5 nie zdobyli nawet jednej lokacji. Niespodziankę przyniosło również spotkanie fnatic z Liquid. Nowy skład Szwedów wyszedł zwycięsko z pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Najpierw wygrał swój pick – Mirage'a, po czym w bardzo dobrym stylu triumfował na decydującym Overpassie.
Ostatnie dwa miejsca w fazie pucharowej wywalczyły LDLC i mousesports. Szczególnie postawa Francuzów może być zaskoczeniem. Po porażce z FaZe musieli oni przebrnąć przez trzy rundy drabinki przegranych, gdzie w meczach best of 3 pokonali Renegades, North i NRG. Co więcej, w każdej z tych potyczek tracili pierwszą mapę. Awans do ćwierćfinału IEM Chicago jest największym sukcesem obecnego składu LDLC. ,,Myszy” były natomiast zdecydowanym faworytem spotkania z Luminosity. Widać to było na serwerze, gdzie Brazylijczycy tylko na pierwszej lokacji sprawili rywalowi problemy. Starcie na Mirage'u było już całkowitą dominacją Europejczyków.
Komplet wyników trzeciego dnia IEM Chicago prezentuje się następująco:
Luminosity 2:0
eUnited
BIG 0:2
mousesports
Astralis 0:2
FaZe Clan
NRG 1:2
LDLC
fnatic 2:1
Team Liquid
Luminosity 0:2
mousesports
Dzisiaj startuje faza pucharowa turnieju. Oto harmonogram:
Piątek, 9 listopada:
- 19:00 –
LDLC vs
Team Liquid – ćwierćfinał
- 22:35 –
Astralis vs
mousesports – ćwierćfinał
Sobota, 10 listopada:
- 20:00 – pierwszy półfinał
- 23:50 – drugi półfinał
Niedziela, 11 listopada:
- 21:00 – wielki finał
Oficjalna angielska transmisja odbędzie się na kanale ESL_CSGO. Polski komentarz znajdziecie natomiast pod tym linkiem.