Splyce zakończyło fazę zasadniczą letniego splitu europejskiego LCS z pozytywnym bilansem wygranych gier. W swoim ostatnim spotkaniu bez większych problemów pokonali Giants.

Giants Gaming

Korea, Republic of Ruin ‒ Rumble
France Djoko ‒ Sejuani
Malaysia Betsy ‒ Akali
France Steelback ‒ Lucian
Estonia SirNukesAlot ‒ Janna

vs.

Splyce

Gnar ‒ Odoamne Romania
Trundle ‒ Xerxe Romania
LeBlanc ‒ Nisqy Belgium
Varus ‒ Kobbe Denmark
Braum ‒ kaSing United Kingdom

Splyce już przed tym spotkaniem spadło na szóste miejsce i nie miało żadnych perspektyw na zmianę swojego położenia w tabeli, więc było to dla nich spotkanie o honor. Kobbe szybko wykorzystał błąd wrogiego wspierającego i po małej pomocy ze strony Xerxe zapewnił sobie pierwszą krew. Chwilę później Nisqy samodzielnie zabił Betsyego, dzięki czemu jego drużyna zyskała kontrolę nad spotkaniem i ogromną przewagę. Djoko za wszelką cenę starał się poprawić sytuację na środkowej alejce, ale rotacja Odoamne doprowadziła do potyczki, w której gracze Splyce zgarnęli dwa zabójstwa. W kolejnych minutach gry Odoamne i Nisqy samodzielnie zabili swoich rywali na linii.

Tym samym Splyce przeszło do środowego etapu spotkania z ogromną przewagą w złocie, a ich przeciwnicy musieli cofnąć się do obrony. Xerxe ze swoimi kompanami szybko zniszczyli wszystkie frontalne struktury przeciwnika, a chwilę później przy pomocy zgładzonego wcześniej heralda zniszczyli kolejną strukturę na środkowej alejce. Tym samym po 17 minutach gry mieli ponad 5000 sztuk złota przewagi nad swoimi rywalami i to tylko i wyłącznie dlatego, że w międzyczasie Ruin zdołał zniszczyć jedną wieżę. W 23 minucie meczu gracze Splyce zgładzili czterech przeciwników, a chwilę później zniszczyli dwa inhibitory, przez co zawodnicy Giants zostali zamknięci we własnej bazie. Cztery minuty później formacja Nisqy wygrała kolejną potyczkę i zakończyła spotkanie, w którym nie zabili żadnego barona.