W drugim swoim spotkaniu w ramach piątego tygodnia rozgrywek europejskiego LCS Splyce rozbiło Team Vitality. Tym samym drużyna Odoamne kontynuuje swój powrót do europejskiej czołówki i po 10 spotkaniach mają na swoim koncie pięć wygranych.
Splyce
Odoamne ‒ Rumble
Xerxe ‒ Trundle
Nisqy ‒ Zoe
Kobbe ‒ Jhin
kaSing ‒ Tahm Kench
vs.
Team Vitality
Kled ‒ Cabochard
Sejuani ‒ Gilius
Irelia ‒ Jiizuke
Heimerdinger ‒ Attila
Shen ‒ Jactroll
Team Vitality od początku spotkania zdecydowało się na agresywną i otwartą grę przy wykorzystaniu przewagi na poszczególnych alejkach. Niestety dla nich Xerxe świetnie był w stanie wykorzystać przewagę Trundle nad Sejuani i od początku meczu karał Giliusa za zbyt odważny styl gry. Dodatkowo Vitality pomimo tego, że dość aktywnie schodzili z linii, to nie potrafili w odpowiedni sposób wykorzystać tej przewagi i z tego powodu grali bardzo ryzykownie. Taki styl gry odpowiadał graczom Splyce, którzy spokojnie odpowiadali na zagrania rywala i zdobywali kolejne zabójstwa. Jeszcze przed przejściem do środkowego etapu spotkania wynik w zabójstwach wskazywał na przewagę Splyce 10 do 1. Dodatkowo drużyna Xerxe śmiało niszczyła struktury przeciwnika po udanych akcjach i dzięki temu już po 15 minutach spotkania mieli o ponad 5000 sztuk złota więcej od swoich przeciwników.
Od tego momentu Splyce było już praktycznie pewne swojej wygranej, ale mimo to zdecydowali się grać ostrożnie, żeby nie popełnić żadnego większego błędu. Vitality świadome swojej ciężkiej sytuacji zdecydowało się naciskać na przeciwnika w nadziei, że ci popełnią jakiś błąd. Drużyna Nisqy wciągała rywala na własną część mapy, a następnie doprowadzała do walki zespołówej, w której zwykle zdobywali jedno zabójstwo. Tym samym gra spowolniła, ale to pasowało graczom Splyce, który kompozycja była o wiele lepsza w późnym etapie spotkania. W 27 minucie Gilius znalazł się w złej pozycji, a Xerxe zablokował mu drogę ucieczki, przez co leśnik Vitality musiał oglądać szary ekran. To była idealna okazja dla zawodników Splyce, żeby zabezpieczyć barona. Z pomocą zdobytego wzmocnienia chwilę później Splyce triumfowało po raz piąty w tym splicie.