Starcie pomiędzy Pompa Team a Młodzi Esports w ramach Polskiej Ligi Esportowej było niezwykle emocjonujące. Ostateczny wynik spotkania wskazywał na remis, dzięki czemu Puki Style i spółka mogą być pewni wyjazdu na playoffy.
Młodzi Esports
Agresivoo ‒ Gangplank
T4nky ‒ Skarner
Roison ‒ Corki
defles ‒ Ezreal
Robercik ‒ Rakan
vs.
Pompa Team
Cho'Gath ‒ Konektiv
Lulu ‒ Shlatan
Lucian ‒ NIQ
Fiddlestick ‒ PUKI STYLE
Braum ‒ RAXXO
Champion Select po stronie Pompa Team wprowadził do gry spore zamieszanie. W ich kompozycji nie uświadczyliśmy zawodnika sprawującego jednoznaczną rolę junglera. Potwory z lasu zagarniał duet NIQa oraz Raxxo, jednocześnie dbając o środkową aleję. Na dole mapy widzieliśmy Lulu oraz Fiddlesticka, z czego ten drugi, zupełnie jak, i Braum, sprawował rolę supporta. Założenie było proste – pozwolić Lucianowi na zdobycie jak największej ilości złota.
Przez pierwsze chwile bezpośredniej gry nie byliśmy świadkami wielu zabójstw – zawodnicy obu zespołów skupili się na farmieniu, a za pierwszy znaczący moment należy uznać zdobycie Ocean Drake’a przez Młodzi Esports. Pierwsza Krew została przelana na chwilę przed dziesiątą minutą, natomiast czterysta sztuk złota zasiliło konto Raxxo. Warto także zaznaczyć, iż była to pierwsza, a zarazem pierwsza eliminacja zagarnięta przez zawodników Pompa Team.
Poza zdobyciem przez Shlatana i spółkę Ocean Drake’a, pozostałe losy spotkania stanowiły powolny pochód do zwycięstwa w wydaniu Młodych. Ich przewaga ekonomiczna stale rosła – głównie za sprawą farmy oraz spychaniu fortyfikacji, lecz T4nky’emu nie umknęły także inne cele mapy.
Zawodnicy Pompa Team musieli pogodzić się z przegraną niedługo przed trzydziestą minutą. Ich rywale sięgnęli po Barona Nashora, wraz z którego pomocą sprawnie wdarli się do ich bazy, szybko domykając rozgrywkę.
Pompa Team
Konektiv ‒ Cho'Gath
Shlatan ‒ Xin Zhao
NIQ ‒ Zoe
RAXXO ‒ Lucian
PUKI STYLE ‒ Braum
vs.
Młodzi Esports
Gnar ‒ Agrsivoo
Olaf ‒ T4nky
Vladimir ‒ Roison
Kai'Sa ‒ Defles
Rakan ‒ Robercik
Druga mapa starcia przyniosła odmianę pod względem Pompa Team. Zawodnicy nie tylko postanowili na wybór standardowej kompozycji, lecz zupełnie odmienili wizerunek swojej rozgrywki, uparcie walcząc o wyjazd na playoffy rozgrywane podczas kieleckiego GameOn’u. Na wyróżnienie w pierwszym etapie rozgrywki zasługuje Shlatan, który zapewnił swojej drużynie przelanie Pierwszej Krwi.
Wkrótce w grze nastąpiło jednak wyrównanie, przynajmniej pod względem zgładzonych przeciwników. Z biegiem czasu jednak zawodnicy Pompa Team posiedli prowadzenie ekonomiczne za sprawą zniszczenia pierwszej w grze wieży, a ich movement został zwiększony poprzez zdobycie Cloud Drake’a.
Konsekwentnie budowana przewaga przez Konektiva i spółkę dała o sobie znać w późniejszym etapie rozgrywki. Znakomita kontrola mapy przekładała się na znacznie większą ilość zdobytych celów mapy, a co za tym idzie lepsze zaplecze ekonomiczne. Ostatecznie za sprawą znakomitego oblężenia, rozgrywka zakończyła się po trzydziestej piątej minucie.
Zdobyty remis był niezwykle ważny dla zawodników Pompa Team, albowiem dzięki niemu uzyskali upragnioną możliwość wyjazdu na playoffy Polskiej Ligi Esportowej. Kolejne spotkanie, które skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja wraz z Łukaszem „Leo” Mirkiem, rozegra się pomiędzy Adive oraz ProXima Gaming.