Ubiegłego wieczoru zwieńczono zmagania w ramach fazy play-in European Masters. Po trzech dniach zmagań poznaliśmy dwie drużyny, które zasilą szeregi formacji występujących w głównym etapie turnieju.

Minione dni emocjonowany pod względem rozgrywek League of Legends. Najlepsze formacje z całej Europy, z wyłączeniem tych występujących w League Championship Series, walczyły w fazie play-in turnieju European Masters. W rywalizacji nie zabrakło także Polaków – swoich sił próbowali reprezentanci Team Ascent.

Po czterech dobach zmagań jasnym się stało, iż na tle dwunastu innych drużyn najbardziej wyróżniły się Movistar Riders oraz KlikTech. Kubon i spółka natomiast zakończyli przygodę z mistrzostwami Europy jeszcze w pierwszym etapie, gdzie bilans ich spotkań wskazywał na dwie porażki.

Podczas wczorajszego wieczoru, oprócz dwóch meczów kwalifikacyjnych, odbyło się także losowanie grup głównego etapu European Masters:Grupa A:

  • France GamersOrigin
  • Spain Penguins
  • Poland Illuminar Gaming
  • European Union Ad Hoc Gaming

Grupa B:

  • United Kingdom Misfits Academy
  • France Millenium
  • European Union Team Atlantis
  • United Kingdom Wind and Rain

Grupa C:

  • Germany EURONICS Gaming
  • United Kingdom exceL eSports
  • European Union KlikTech
  • European Union Origen

Grupa D:

  • Spain MAD Lions E.C.
  • Germany SPGeSports
  • Spain Movistar Riders
  • European Union Ninjas in Pyjamas

Zmagania wewnątrz wyżej wymienionych grup ruszą już 14 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę. Systemem, na który postawili organizatorzy, jest round robin, natomiast spotkania odbędą się w formacie best of one. Awans do playoffów wywalczą po trzy drużyny z każdego koszyka, jednakże formacje będące na pierwszym miejscu otrzymają bilet wprost do ćwierćfinałów.

Dla polskich sympatyków League of Legends z całą pewnością najważniejsze będą mecze jedynej nadwiślańskiej formacji, czyli Illuminar Gaming. Nie można jednak zapomnieć o rodakach z zagranicznych organizacji: w Penguins występuje Glebo oraz Ippon, pozycję junglera w MAD Lions sprawuje Selfmade, natomiast rolę trenera w Millenium powierzono Hatchy’emu.