Znamy już wszystkie drużyny, które wystąpią na Intel Extreme Masters Oakland. Stawkę dwunastu zespołów po udanych turniejach kwalifikacyjnych zamknęły EnVyUs oraz OpTic Gaming.
Dziś w nocy zakończyła się droga na IEM Oakland. Do zamknięcia listy uczestników potrzebowaliśmy rozstrzygnięć z kwalifikacji w regionach europejskim i amerykańskim. W całodniowych zmaganiach najlepiej poradziły sobie EnVyUs i OpTic Gaming.
Droga EnVyUs na IEM Oakland:
- 2:0 vs. fnatic
- 2:1 vs. North
- 2:0 vs. mousesports
Francuska formacja rozpoczęła zmagania w zamkniętych kwalifikacjach od starcia z nieźle dysponowanym fnatic. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były tylko dwie mapy. Spotkanie mogło pójść w innym kierunku, bowiem pierwsza lokacja rozstrzygnęła się po dogrywce. Ostatecznie to jednak ekipa Vincenta 'Happy' Schopenhauera wyszła górą z pojedynku i kierowała się na potyczkę przeciwko North. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i miał zupełnie inny przebieg, niż poprzedni. Obie strony pewnie wygrały swoje picki (16:6, 16:5). Overpass był nieco bardziej wyrównany, lecz duński skład nie postawił wielkiego oporu i przegrał do 9. Wtedy przyszedł czas na końcowy akt turnieju kwalifikacyjnego. EnVyUs zmierzyło się z mousesports i wydawało się, że zobaczymy małą powtórkę z etapu półfinałowego. Francuzi pewnie sięgnęli po wybrane przez siebie Inferno i mieli ogromne problemy na Trainie ,,Myszy”. Przegrywali już 3:14 i można było myśleć, że europejska drużyna wyrówna stan spotkania. Wtedy jednak rozpoczął się fenomenalny comeback formacji ScreaMa. Zdobyła ona aż trzynaście rund z rzędu i osiągnęła kolejny awans na duży event.
Po zmaganiach na Starym Kontynencie wyruszyliśmy do Ameryki. Tam w roli głównego faworyta wystąpił zespół OpTic, lecz po niektórych rozgrywkach internetowych można było spodziewać się niespodzianek. Ostatecznie europejska piątka poradziła sobie z trzema rywalami i zdobyła bilet do Oakland.
Droga OpTic Gaming na IEM Oakland:
- 2:0 vs. Torqued
- 2:1 vs. NRG
- 2:1 vs. Renegades
Walka w zamkniętych kwalifikacjach rozpoczęła się dla ekipy friberga od starcia z Torqued. Zespół Josha 'steel' Nissana był zdecydowanie niżej rozstawiony i było to widać po przebiegu spotkania. OpTic na dwóch mapach straciło zaledwie czternaście rund i szybko mogło skupić się na półfinale. Tam pojawiły się pierwsze problemy, gdyż NRG sięgnęło po Nuke'a i wyszło na prowadzenie. Overpass także nie wyglądał łatwo, lecz Europejczycy pokazali perfekcyjną stronę broniącą. Wygrali ją 9:0, co oznaczało, że wszystko rozstrzygnie się na Cache'u. Faworyt od początku kontrolował tę lokację i choć w drugiej połowie mieliśmy zalążek comebacku, to koniec końców formacja dapsa musiała uznać wyższość rywala. Mecz o awans miał dla OpTic podobny przebieg, co ten poprzedni. Ponownie przegrali oni mapę otwierającą i gonili wynik. Udało się zwyciężyć, choć w obu przypadkach skład mixwella wchodził na drugą połowę ze stratą punktową.
Powyższe rozgrywki uzupełniły listę dwunastu zespołów, które wystąpią na IEM Oakland. Turniej odbędzie się w dniach od 16 do 19 listopada, a uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 300 tysięcy dolarów. Oto jak prezentuje się cała stawka:
Astralis
FaZe Clan
Gambit
Team Liquid
SK Gaming
Cloud9
G2 Esports
Immortals
Ninjas in Pyjamas
TheMongolz
EnVyUs
OpTic Gaming