Pierwszy dzień rozgrywek najlepszej ligi na świecie już się skończył. Obyło się bez większych zaskoczeń – kt Rolster pokonali ROX Tigers 2:0, a Samsung Galaxy wywalczyli sobie zwycięstwo przeciwko Longzhu Gaming z wynikiem 2:1.
Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Niemalże na samym początku pojawiły się pewne problemy techniczne, które spowodowały, że angielski stream przestał działać. SpoTV zajęło trochę czasu, zanim uporali się z ponownym włączeniem transmisji. Na szczęście potem było już w porządku.
W pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję podziwiać dwie kompletnie zrewitalizowane ekipy. Nowe kt Rolster otoczone jest sporą aurą tajemnicy, lecz niemalże wszyscy fani koreańskich rozgrywek spodziewają się, że zajmą wysoką pozycję w tabeli. Początki nie były piękne – we wczesnych fazach gry kt borykało się z problemami, a jedna z gwiazd zespołu – support, Cho „Mata” Se-hyeong dawał się wyłapywać przeciwnikom. Jednakże doskonałe występy Kima „Deft” Hyuk-kyu oraz świetna kontrola mapy pozwoliły kt Rolster wygrać obie gry i stać się pierwszą punktującą drużyną w tegorocznym LCK.
Drugi mecz był zdecydowanie bardziej ciekawszy. Spotkały się w nim dwie ekipy, które chcą powalczyć o czołowe miejsca w tabeli – Samsung Galaxy oraz Longzhu Gaming. Faworytem byli raczej wicemistrzowie świata, ze względu na to, że nie dokonali zmian w składzie. Longzhu mają natomiast bardzo utalentowany zespół, lecz powstał on dopiero niedawno i z pewnością potrzeba im jeszcze czasu by się dotrzeć.
Pomimo takich przewidywań, pierwsza gra spotkania została wygrana przez Lee „Crash” Dong-woo oraz kolegów. Świetnie zaprezentowali się przede wszystkim byli zawodnicy ROX Tigers – Kim „PraY” Jong-in oraz Kang „GorillA” Beom-hyeon.
Samsung Galaxy nie dało jednak sobą pomiatać i na następnych dwóch mapach, po wymianie junglera na Kanga „Haru” Min-seunga udało im się wyrwać mecz z rąk przeciwników. Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się zmiennika w lesie, lecz dowiódł, że podjęto dobrą decyzję, gdyż zaprezentował się fenomenalnie.
Podczas jutrzejszych rozgrywek zmierzą się ze sobą SKT oraz Jin Air Green Wings, a potem MVP podejmie BBQ Olivers.