DreamHack organizuję turnieje na całym świecie. Tym razem organizatorzy postanowili odwiedzić Lipsk, aby zarazić Niemców e-sportem!
W niemieckim Lipsku obejrzymy pierwszy DreamHack w 2017 roku. Odbędzie się on konkretnie 13-15 stycznia. Na evencie będziemy oglądali łącznie osiem zespołów z różnych krajów. Co ciekawe zobaczymy Vega Squadron, które nie tak dawno wyeliminowało Ninjas in Pijamas z kwalifikacji do Majora. Wygrali wynikiem 16:2 i sprawili ogromną niespodziankę, której nie spodziewali się kibice. Za faworyta turnieju można uznać duński skład Heroic. W poprzednim roku potrafili zaskakiwać najlepszych, a jak widzimy na tym turnieju zabraknie drużyn z Tieru pierwszego. Warto też wspomnieć o niemieckim BIG, dla których ten lan będzie strasznie ważny. Zagrają oni u siebie, w swoim kraju, dla swoich kibiców. To dobra okazja na zrobienie jakiejś niespodzianki.
Pula nagród na turnieju wynosi $100,000, zatem będzie o co walczyć. Za wygranie DreamHacka drużyna, oprócz pieniędzy otrzymuje też duży prestiż, ponieważ turnieje od nich są popularne.
Grupy prezentują się następująco:
- GRUPA A:
Heroic
Team LDLC
fnatic Academy
qwerty
- GRUPA B:
Flipsid3
Vega Squadron
Rogue
BIG