Finały drugiego sezonu ligi StarLadder zbliżają się wielkimi krokami. Turniej, który ma się odbyć za dwa tygodnie, zmienił lokalizację.
Wydarzenie odbędzie się w Kijowie, a nie tak jak wcześniej zamierzano w Nankin w Chinach. Powodem tego jest szczyt G20, który odbędzie się 4-7 września w Hangzhou, w Chinach. Ze względu na niego państwo podnosi kontrole w kraju, a w tym restrykcje dotyczące wiz. Nie chodzi tu tylko o problemy dla widowni, która miałaby przybyć do Chin, ale również dla zawodników. Już w tym momencie, kilku z graczy ma problem na to, by dostać pozwolenie na podróż do Chin. Jednym całkowicie odmówiono wizy, a inni czekają już zbyt długo na odpowiedź. Według mediów, te problemy są spotykany już od pierwszych dni sierpnia.
Wszystkie drużyny zgodziły się na zmianę miejsca finałów. Tak więc ponownie w Kijowie, szesnaście zespołów będzie walczyć o $300.000 w dniach 7-11 września. Uczestnicy tych rozgrywek to:Bezpośrednio zaproszeni:
Natus Vincere
Virtus.pro
Ninjas In Pyjamas
GodSent
Astralis
G2 Esports
HellRaisers
TBA (jedno miejsce wciąż czeka na zaproszenie, po wycofaniu się SK Gaming)Dostali się z kwalifikacji
Team Dignitas
Team X
MVP.Phoenix
TyLoo
VG.CyberZen
Team EnVyUs
Immortals
Optic Gaming