Mimo że gra Apex Legends istnieje niecałe dwa tygodnie, to już znaleźli się pierwsi oszuści używający nielegalnego oprogramowania. Twórcy jawnie wytaczają im wojnę.

Apex Legends to gra, która z dnia na dzień podbiła serca milionów graczy. W ciągu 72 godzin od niespodziewanej premiery zebrała wokół siebie 25.000.000 użytkowników bijąc przy tym wszelkie rekordy. Jednak jak to zazwyczaj bywa – z dużą popularnością wiąże się duża cena.

W grze pojawili się już pierwsi oszuści, którzy używają zewnętrznego oprogramowania aby zdobywać kolejne zwycięstwa. Oficjalnie podana liczba to 16.000 ukaranych użytkowników, ale ze względu na model gry free-to-play, liczba ta będzie rosła w zastraszającym tempie. Wspomagacze powstały bardzo szybko, lecz może być to tłumaczone silnikiem, na którym została stworzona gra. Sercem Apex Legends jest przecież Source, czyli to samo narzędzie, na którym powstał Counter-Strike: Global Offensive, gdzie programy oferujące nielegalną pomoc istnieją już od wielu lat.

Respawn Entertainment zachęca graczy do zgłaszania podejrzanych zachowań. W grze nie zaimplementowano jeszcze sposobu na bezpośrednie zgłoszenie osoby, która wyeliminowała nas korzystając z cheatów. W tym celu możemy użyć tej strony, dzięki której możemy wysłać ID oszusta. Jak zapewniają twórcy nie musimy nawet załączać dowodu w klarowny sposób ujawniającego nieczyste zagrywki – ID gracza zostanie oflagowane, przez co system baczniej będzie mu się przyglądał.

Być może dedykowany system ułatwiający zgłaszanie graczy pojawi się w nadchodzącej dużej aktualizacji, która ma pojawić się już w marcu. Więcej szczegółów co do postępowania twórców dowiemy się już jutro, w pierwszym z zapowiedzianych codziennych wpisów twórców.