W dniach 13-15 września, w krakowskim Alvernia Studios, odbędą się pierwsze międzynarodowe mistrzostwa Apex Legends organizowane przez Electronic Arts. Wśród 80 zaproszonych drużyn znalazła się również ekipa znad Wisły.

Zespoły z całego świata zjadą się w nadchodzący weekend do Krakowa, aby zawalczyć o pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów. Szansę na uszczknięcie tej smakowitej sumy będzie miała również polska formacja o wdzięcznej nazwie Ser Jalapeno Pepperoni 2 w składzie Michał ‘kiyo’ Bołtromiuk, Denis ‘Denzaay’ Brendstrup oraz Daniel „JelliedCorn” Piechota.

Rzecz jasna, nie jest to pierwszy turniej naszych rodaków. Na liście osiągnięć SJP2 możemy znaleźć między innymi zwycięstwo w Liquid Apex Season 1 Invitational, za które zawodnicy zgarnęli 1400 dolarów, triumf w Liquid Apex Season 1 League czy zajęcie miejsca w czołowej dziesiątce szóstego sezonu Apex Pro League EU.

Polacy rozlosowani zostali do grupy A pierwszej rundy, w której ich przeciwnikami będą reprezentacje znanych organizacji, takich jak Alliance, G2 Esports, Fnatic, Luminosity Gaming, North czy Team Liquid White. Początek rozgrywek zaplanowany jest na piątek, 13 września, o godzinie 13:00. Relację z wydarzenia znajdziecie na kanale playapex w serwisie Twitch.tv.