Studio Respawn Entertainment zaprezentowało nową legendę w ich tytule Battle Royale. Seer już niedługo trafi na oficjalne serwery.

Podczas EA Play Live 2021 odsłoniono kilka kart dotyczących przyszłości Apex Legends. Zdecydowanie największymi jest zapowiedź nowej legendy o nazwie Seer oraz nadchodzącego kolejnego sezonu pt. Emergence.

Seer będzie zwiadowcą z idealnie skrojonym do tego wachlarzem umiejętności, o czym dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych przecieków. Według nich nowa legenda podczas celowania będzie posiadać czujnik bicia serca, który będzie mu dawać delikatne wskazówki gdzie może znajdować się przeciwnik. Podstawową umiejętnością będzie wypuszczenie drona, który odkrywa oponentów oraz śledzi ich ruchy. Z kolei na po użyciu ulta, z klatki Seera wylatuje chmara 100 dronów, która tworzy obszar w kształcie sfery i każdy wróg poruszający się wewnątrz niej zostaje oznaczony.

Plany dotyczące nowego sezonu okazały się być skąpe dla trybu Battle Royale. Na ten moment zapowiedziano dalszy rozwój trybu Arena, lecz nie powiedziano nic o nowej mapie BR. Jeden z pracowników Respawn Entertainment niedawno przyznał, że studio chce się skupić na rozwoju alternatywnych trybów Apex Legends.