Electonic Arts oraz Respawn w końcu postanowili wkroczyć na scenę esportową i to z niemałym przytupem. Twórcy Apex Legends ogłosili pierwszy oficjalny turniej.

Apex Legends zgasł równie szybko co pojawił się na rynku gier. Na początku był istnym fenomenem, bijącym wszelkie rekordy popularności i prędkości rozwoju społeczności graczy. Jednak stagnacja i brak jakichkolwiek zmian w pierwszych kilku tygodniach po premierze, a również fala cheaterów, która nawiedziła serwery, spowodowały, że o Apexie słychać było coraz mniej.

Respawn Entertainment chce przywrócić swoją grę do żywych, więc wraz z Electronic Arts zorganizują w Krakowie turniej Apex Legends Preseason Invitational z pulą nagród wynoszącą pół miliona dolarów. W zawodach weźmie udział osiemdziesiąt drużyn, czyli aż dwieście czterdzieści graczy. Wszystkie drużyny zostaną bezpośrednio zaproszone przez organizatorów, choć kryteria otrzymania przepustki nie są znane. Każdy może zgłosić swoją drużynę poprzez emaila [email protected] podając w nim swój Origin ID oraz połączony z kontem adres email.

Współzawodnictwo to istota Apex Legends, a to wydarzenie ukaże grę na najwyższym poziomie. Invitational przybliża naszą wizję czystej rywalizacji, ze społecznością gry w samym jej centrum. Kontynuujemy poszukiwania wszystkich interesujących sposobów, w jakich zarówno gracze jak i widzowie mogą doświadczać grę Apex Legends oraz nie możemy doczekać się tego wydarzenia.

 – powiedział Chad Grenier, szef działu projektowego

Wkrótce zostaną ogłoszone również szczegóły gdzie dokładnie odbędzie się turniej i czy będzie można go oglądać na miejscu na żywo. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 września. Nieoficjalnie mówi się o tym, że turniej w Krakowie będzie początkiem trzeciego sezonu w grze, który ma być oparty na popularnym w USA święcie Halloween.