Do rąk graczy Apex Legends została oddana nowa broń – Havoc. Jest to karabin energetyczny, który dzięki sporym możliwościom kalibracji może posłużyć na różne dystanse.

Lekko ponad dwa tygodnie – tyle musiało minąć od premiery gry aby twórcy gry Apex Legends zaprezentowali całkowicie nową zawartość tytułu. Na serwery trafiła aktualizacja z nowym karabinem.

Havoc, bo tak się nazywa nowa broń, to karabin używający amunicji energetycznej. Jako jedyna broń w grze może używać naprzemiennie dwóch dodatków – zmiana trybu ognia lub dźwignię naciągu. Pierwsze rozszerzenie umożliwia nam zmianę z ciągłego trybu ognia na pojedynczy, zadający zdecydowanie więcej obrażeń. Dźwignia naciągu spowoduje, że karabin będzie strzelał natychmiastowo – pomijana jest krótka, lecz znacząca zwłoka przed wypuszczeniem pierwszego pocisku.

Zróżnicowanie dodatków sprawia, że Havoc może być bardzo uniwersalną częścią oręża. Jednocześnie może się przydać w walkach w zwarciu, jak i średnich odległościach jeśli posiadamy dodatek umożliwiający zmianę trybu ognia.

Nowa broń już od wczorajszego wieczora znajduje się na oficjalnych serwerach, więc każdy może przetestować ją samemu – zarówno na polu bitwy, jak i spokojniejszych warunkach, na placu treningowym.