FACEIT dostrzegł potencjał Apex Legends i zamierza wystartować z turniejem Pro Series. Czy wydarzenie okaże się strzałem w dziesiątkę?

FACEIT Pro Series: Apex Legends to turniej, w którym wystartuje 16 drużyn grających w ośmiu eventach. o łącznej puli nagród wynoszącej 50 tysięcy dolarów. Pierwsze mecze wystartują 31 maja, ale wciąż jest niejasne czy to będą mecze „customowe”, w których drużyny staną naprzeciw siebie czy też turniej będzie oparty na publicznych meczach, a ocenie będzie podlegać stosunek eliminacji i uzyskanych pozycji.

Wszystkie 16 drużyn poznamy do końca dnia, jak na razie FACEIT potwierdziło udział takich zespołów jak Cloud9, G2 Esports, compLexity czy NRG. Na ten moment jedynymi z większych turniejów w Apex Legends były Twitch Rivals, BOOM TV Code Red czy te organizowane przez ESL, wydarzenia korzystały z meczów publicznych, aby odpowiednio sklasyfikować biorących w nich udział zawodników. Niestety gra nie ma zaimplementowanego systemu meczy niestandardowych, nie posiada również trybu obserwatora, więc prawdopodobnym jest, że FACEIT również skorzysta z publicznych lobby.