Team Liquid decyduje się przebranżowić swoich zawodników. Byli gracze Blackout będą od dziś reprezentować tą samą organizację na scenie Apex Legends.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że organizacja TSM postanowiła pozyskać zawodników Apex Legends. Dziś dowiadujemy się, że Team Liquid decyduje się na podobny ruch, jednak nie zobaczymy pod tą banderą nowych graczy. Drużyna reprezentująca barwy Liquid w Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout zostaje przebranżowiona na Apex Legends. Oznacza to, że TL będzie posiadać czteroosobowy skład rywalizujący w tytule od Respawn Entertainment. Skąd pojawiła się taka decyzja?

Po pierwsze deweloperzy Blackout nie mieli żadnego interesu w organizowaniu turniejów esportowych. Wyłącznie zewnętrzne firmy zajmowały się takimi wydarzeniami na własną rękę. Twórcy nigdy nie zabrali głosu w tej sprawie, nie pokazali żądnego zainteresowania, więc po premierze Apex Legends i potwierdzeniu wsparcia esportu przez Respawn, większość graczy Blackout zmieniło dziedzinę.

 – powiedział jeden z zawodników Tanner „Rogue” Trebb.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, drużyna będzie składać się na ten moment aż z czterech osób. W skład w niech wchodzą Tanner „Rogue” Trebb, Gage „caliburn” Meyer, Thomas „Flanker” Cook oraz Brenden „Casper” Marino, których oprócz Blackout można kojarzyć z występów w H1Z1 Pro League oraz sceny PUBG.

Wraz z ogłoszeniem nowej dywizji Team Liquid poinformowało i inicjatywie Proving Grounds. Wygląda na to, że organizacja pokłada wiele nadziei w tym tytule i będzie bacznie przyglądać się pretendentom i obiecującym graczom jeszcze powszechnie nieznanym.