x-kom AGO jest jedyną polską drużyną grającą w dwunastym sezonie ESL Pro League. Dziś przed Jastrzębiami drugie spotkanie w tych prestiżowych rozgrywkach.

W związku z tym forBET, legalny polski bukmacher posiadający zakłady na wydarzenia esportowe, zorganizował specjalną serię promocji na występy x-kom AGO. Szczegóły akcji znajdziecie na przygotowanej podstronie, na której publikowane będą bieżące promocje. Na dzień 4 września przygotowano zakład x-kom AGO Bez Ryzyka, dzięki któremu za nietrafione zdarzenie można otrzymać zwrot stawki w postaci bonusu.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.67 : 2.11

Data rozpoczęcia
godz. 14:00, 04.09.20

Finland ENCE

W środę ENCE rozegrało swój pierwszy oficjalny mecz od dwóch miesięcy. Zadanie nie było proste, bowiem Finowie mierzyli się na Heroic, lecz udało im się pokonać tę przeszkodę. Indywidualnie błysnął allu, który zakończył całe best of 3 ze statystykami 77-50. Wygląda na to, że jego formacja dobrze wykorzystała wakacyjną przerwę, lecz trzeba mieć na uwadze, że za nią tylko jeden test.

Teraz na drodze ENCE stanie kolejny trudny rywal – Natus Vincere. Ekipie s1mple'a przydarzyło się spore potknięcie podczas ESL One Cologne, bowiem zakończyła ona zmagania na miejscach 9-12. Start w 12. sezonie ESL Pro League może jednak zaliczyć do udanych. Zespół z regionu CIS pokonał GODSENT, a co więcej, jedną z map wygrał w świetnym stylu wynikiem 16:2. Wydaje się, że Na`Vi pomału wraca na właściwe tory, przez co można ich określić faworytem dzisiejszego starcia. Finowie wciąż są w jakimś stopniu niewiadomą i trzeba więcej, niż jednego spotkania, by realnie określić ich siłę.

Germany BIG

*Kurs forBET:
1.59 : 2.25

Data rozpoczęcia
godz. 17:30, 04.09.20

European Union OG

O godzinie 17:30 na serwerze pojawi się były lider rankingu HLTV.org, czyli BIG. Niemiecki zespół zaskoczył wszystkich swoją dyspozycją w ostatnich miesiącach, a zawartość jego pucharowej gabloty powiększyła się o kilka trofeów. Jednak w ostatnim czasie tabseN i spółka nie uniknęli wpadki. Mowa tu oczywiście o ESL One Cologne, gdzie drużyna startowała z pozycji faworyta, lecz po porażkach ze Sprout i Ninjas in Pyjamas błyskawicznie pożegnała się z turniejem. Takie potknięcie z pewnością musiało podziałać na zawodników motywująco, co zresztą pokazali już w swoim pierwszym meczu w ESL Pro League, wygrywając z x-kom AGO.

Naprzeciwko BIG stanie dziś OG. Skład Mateusza „mantuu” Wilczewskiego stanowi zagrożenie dla światowej czołówki, lecz jeszcze nie potrafi przebić pewnego poziomu. Obecnie zajmuje on 12. pozycję w rankingu HLTV, najwyższą w swojej historii. Rywalizację w ESL Pro League rozpoczął od porażki z G2 Esports, choć pojedynek ten był niezwykle wyrównany. Również Francuzi zakończyli przygodę OG z rozgrywkami w Kolonii, jednak sam awans do play-offów można traktować w postaci małego sukcesu.

Jedna wpadka nie wykreśla miejsca BIG ze światowej czołówki i sądzę, że są oni faworytem tego meczu. Każde spotkanie BO3 pomiędzy tymi formacjami kończyło się jednak trzema mapami, co zwiastuje ogromne emocje.

Denmark Heroic

*Kurs forBET:
1.29 : 3.32

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 04.09.20

Poland x-kom AGO

Zwieńczeniem piątkowej rywalizacji w ESL Pro League będzie pojedynek Heroic z x-kom AGO. Polacy wdarli się do prestiżowych rozgrywek po zwycięstwie nad Sprout w finale kwalifikacji, lecz tutaj czekają na nich jeszcze trudniejsze testy. Pierwsze spotkanie ze światową czołówką zakończyło się porażką przeciwko BIG. Teraz czas na kolejną potyczkę, gdzie na papierze oponent będzie zdecydowanym faworytem. Wiemy jednak, że Jastrzębie są w stanie sprawiać niespodzianki.

Trudno dziwić się kursom na ten mecz, kiedy spojrzymy na ostatnie dokonania Heroic. O ile drugie miejsce na DreamHacku Open Summer nie było jakąś wielką niespodzianką, tak triumf podczas ESL One Cologne zszokował wszystkich. Wyśmienity występ wywindował Duńczyków na pozycję wicelidera zestawienia HLTV, lecz zostało to nieco przyćmione przez bana dla HUNDENa. Trener formacji korzystał w przeszłości z błędu gry, o którym głośno ostatnio w świecie CS:GO. Oczywiście nie miało to miejsca podczas turnieju wygranego w niedzielę przez Heroic, jednak teraz drużyna musi radzić sobie bez niego. Co więcej, cadiaN i spółka przegrali swoje pierwsze spotkanie w Pro Lidze. Trudno jeszcze jednoznacznie powiedzieć, jak duży wpływ miała na to nieobecność HUNDENa, lecz być może duński skład ma teraz więcej luk, które można wykorzystać.Wszystkie mecze w ramach ESL Pro League można oglądać na kanale ESL CS:GO.

* – kursy z dnia 04.09.20 r. z godziny 13:00