Już jutro rozpocznie się faza play-off Majora PLG Kraków.  Pora więc przyjrzeć się spotkaniom, w naszej analizie przygotowanej przy współpracy z serwisem Fortuna.

 Gambit Esports (1.89) vs. Sweden fnatic (1.72)

Gambit zakończyło fazę swiss bez porażki, podczas gdy Fnatic musiało walczyć o awans aż do ostatniego spotkania. Tym samym zespół zza naszej wschodniej granicy miał jeden dzień więcej na odpoczynek i przygotowanie się do fazy play-off. Gambit już na poprzednim turnieju rangi Major poradził sobie bardzo dobrze w pierwszej fazie rozgrywek, jednak potem szło im o wiele gorzej, gdyż doznali porażki z rąk ich jutrzejszych rywali. Warto zaznaczyć, że w historii stać obu tych drużyn w meczach formatu BO3 zawsze górą wychodziła formacja ze Szwecji. Z drugiej strony jednak Gambit wydaje się być mocny jak nigdy. Czeka nas niewątpliwie zacięte starcie, które rozciągnie się na pełne trzy mapy, jednak moim zdaniem o wyniku spotkania zaważy doświadczenie Olofmeistera i Krimza zdobyte na licznych turniejach rangi Major.

Denmark Astralis (2.15) vs. Brazil SK Gaming (1.55)

Los okazał się nie być łaskawy dla żadnej z tych drużyn, po raz kolejny stawiając obu faworytów do końcowego zwycięstwa naprzeciwko siebie. W fazie swiss to SK Gaming okazało się lepsze od swojego aktualnego rywala, dosłownie miażdżąc ich na mapie Inferno. Historia spotkań obu drużyn przemawia na korzyść zespołu z Brazylii, do tego świetna forma Coldzery może się okazać dla Astralis przeszkodą nie do przeskoczenia. Ostatnie spotkanie w formacie BO3, które wygrali Duńczycy, odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Jedynym punktem, który może przemawiać na korzyść podopiecznych Zonnixa, jest fakt, że mieli o wiele więcej możliwości oglądania swoich rywali ostatnimi czasy aniżeli Brazylijczycy. Uważam, że faworytem tego spotkania jest SK Gaming i jeżeli Coldzera z Fallenem nie zawiodą, to zgarną oni łatwą wygraną.

Germany BIG (1.85) vs. Brazil Immortals (1.75)

BIG zaskoczyło absolutnie wszystkich, wygrywając każde swoje spotkanie w fazie Swiss. Warto pamiętać, jednak że starali się oni grać tylko i wyłącznie na jednej mapie, czyli Inferno. Z drugiej strony Immortals przegrało z nimi także w kwalifikacjach do PGL Major, gdzie pojedynkowali się na Cache. Jest to niewątpliwie najbardziej zagadkowe spotkanie tej fazy, gdyż będziemy mieli okazję obejrzeć dwa zespoły, które dopiero debiutują na turnieju tej rangi. Dużo w tym pojedynku będzie zależeć od gwiazd obu formacji, czyli Tabsena i Hen1ego. Na stronę zespołu z Brazylii przemawia fakt, że mają minimalnie większe doświadczenie w grze na wielkich imprezach. Moim zdaniem wszystko rozstrzygnie się na trzeciej decydującej mapie, którą będzie Cache albo Train i obie przemawiają tutaj na korzyść Immortals.

Denmark North (1.83) vs. Poland Virtus.Pro (1.89)

Kolejny mecz w fazie play-off, który będzie rewanżem za spotkanie pierwszej rundy. W pierwszym starciu między tymi formacjami lepsi byli gracze North, którzy na Mirage wygrali 16-14. Ten fakt może odbić się negatywnie na przygotowaniu Polaków, którzy do tej pory traktowali tę mapę, jako bezpieczny teren. Duńskie zespoły nigdy nie były komfortowymi przeciwnikami dla Virtus.Pro, a w szczególności drużyny, w których grał Magiskboy. Na poprzednim Majorze Polacy zdołali znaleźć jednak sposób na North. Dodatkowo niewątpliwym atutem przemawiającym na korzyść VP jest to, że grają przed własną publicznością. Obie formacje mają bardzo podobną pulę map, na których grają, dlatego też możemy się spodziewać bardzo wyrównanych starć. North na pewno będzie chciało wykluczyć Nuke, dlatego istnieje spora szansa, że Polacy będą mogli rozpocząć spotkanie na Train, na którym radzą sobie ostatnio bardzo dobrze. Moim zdaniem w tym spotkaniu triumfatorami okażą się gracze Virtus.Pro, jednak będzie to bardzo zacięty pojedynek.

 

Wszystkie kursy zostały zaczerpnięte ze strony Fortuna Zakłady Online, która posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione mecze.