Aż ośmiu Polaków jest nadal w grze Mandatory.gg Cup. Mowa o składach G2, THOSE GUYS oraz TBD.

Mandatory.gg Cup to kolejny duży turniej Valoranta w Europie. W puli nagród jest aż 15 tysięcy euro, a wszystkie mecze rozgrywają się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia. Za nami pierwszy dzień zmagań. Przez wstępne rundy przeszły trzy drużyny z Polakami na pokładzie – G2, TBD oraz THOSE GUYS.

G2 swoje spotkania wygrywało całkiem pewnie – 13:5 z G.Gang oraz 13:8 z Giants Esports. Patitek miał kolejno statystyki – 13/5/10 oraz 17/4/13 oba spotkania rozgrywał Omenem. Dzisiaj w 1/4 finału G2 zmierzy się z Dreamchasers. Jest to szwedzki zespół z Brytyjczykiem AaroNem. Faworytem jest oczywiście G2, z resztą nie będzie zaskoczeniem jeśli europejski super team wygra cały turniej.

Na tym etapie rozgrywek mamy również w pełni polski zespół – jest to THOSE GUYS. Ekipa złożona z Starxo, zeeka, starka, RETO i JotKi otrzymała zaproszenie na turniej i radzi sobie na razie świetnie. Szczególne wrażenie zrobili w wygranym meczu 13:1 z Zarplatą. Teraz jednak spotkanie z Ninjas in Pyjamas będzie dla Polaków wyzwaniem.

Mamy jeszcze jeden zespół z Polakami – TBD. Jest to drużyna, w której grają NEEX oraz MOLSI wraz z dwoma Rosjanami i Ukraincem.  TBD nie miało łatwiej drogi do 1/4 – w dwóch poprzednich rundach zespół mierzył się z topowymi europejskimi drużynami, czyli FABRIKEN oraz fish123. Mimo to pba spotkania NEEX i spółka wygrali 13:6! Forma graczy robi wrażenie, oby stała dziś na równie wysokim poziomie. Rywalem BBL Esports – turecki skład. Jeśli G2 oraz TBD wygrają swoje spotkania, to obie drużyny spotkają się w półfnale.

Start wszystkich trzech meczów zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisje na kanałach graczy.