The World Championships, czyli Mistrzostwa Świata w Counter-Strike: Global Offensive, organizowane przez E-Frag, tak jak i w ubiegłym roku odbędą się w stolicy Serbii – Belgradzie, a pula nagród opiewać będzie na 100,000$.

Zeszłoroczną edycją zainteresowali się zawodnicy z 79 krajów, z czego 16 najlepszych reprezentacji zakwalifikowało się do zmagań offline – osiem z Europy, trzy z Azji, dwie z Ameryki Północnej, natomiast z Oceanii, Afryki oraz Ameryki Południowej po jednej. Na pierwszym miejscu podium stanęli Francuzi, pokonując naszych rodaków w wielkim finale.

Organizatorzy tym razem chcą wyłonić osiem najlepszych nacji, z sześciu kontynentów, będącymi regionami kwalifikacji online, które pojawią się na finałach w Belgradzie mających miejsce od 12-16 września. Pula nagród wynosi 100,000$, jednak 50,000$ zostało dodatkowo zagospodarowane na kwestie organizacyjne, takie jak zakwaterowanie, czy transport.

Zapisy ruszyły, czekamy więc na ogłoszenie składu reprezentacji Polski oraz kwalifikacje, które rozpoczną się w kwietniu.