G2 Esports pokonało Excel Esports i wróciło na pierwsze miejsce w tabeli LEC. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu drużyna Marcina „Jankosa” Jankowskiego przełamała się po ubiegłotygodniowych porażkach.

Ekipa Jankosa przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana. Widać było, iż dwie porażki z zeszłej kolejki zadziałały jak zimny prysznic, dzięki czemu znowu mogliśmy oglądać stare dobre G2. Od samego początku polski leśnik, starał się wywierać presję na liniach wroga, jednak przez dłuższy czas przeciwnikom udawało się uciec. W końcu jednak dwa świetne zagrania Luki „Perkza” Perkovića dały Jankosowi 2 zabójstwa, które mocno wzmocniły go przed nadchodzącymi walkami.

Jeżeli ktoś myślał, że Excel zrezygnuje z dalszej walki, ten był w błędzie. Son „Mickey” Young-min wraz z kolegami starali się nawiązać kontakt, jednak każda kolejna minuta przynosiła zabójstwa dla Jankosa i jego ekipy. Po dwudziestu minutach gry jasne już było, że zwycięstwo G2 jest tylko kwestią czasu. Mając kompozycję pod późną fazę gry, Perkz i spółka zdominowali swoich przeciwników błyskawicznie. Nieuniknione w końcu musiało nadejść i po niecałych trzydziestu minutach gry Nexus Excel w końcu wybuchł.