„Ostatnie zmiany w składzie naszego zespołu spowodowały mieszane uczucia i wiele pytań wśród naszych fanów. Usłyszeliśmy dość dużo krytyki w naszym kierunku. To wszystko dało nam do zrozumienia, że naszym fanom zależy. Martwią się o przyszłość nie tylko zespołu, ale też samych graczy. Jesteśmy wdzięczni za te uczucia, wsparcia i opinie, którymi się z nami dzielicie.

Byłoby niewłaściwym z naszej strony, żeby ogłosić zmiany w składzie tylko pisząc krótki artykuł o zmianie tego czy tamtego gacza bez słowa o powodach. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie tego wpisu żeby spróbować wyjaśnić naszym fanom jakie wydarzenia były powodem zmian i dlaczego drużyna podjęła taką decyzję.

hrteam

Ostatnie zmiany w składzie naszego zespołu spowodowały mieszane uczucia i wiele pytań wśród naszych fanów. Usłyszeliśmy dość dużo krytyki w naszym kierunku. To wszystko dało nam do zrozumienia, że naszym fanom zależy. Martwią się o przyszłość nie tylko zespołu, ale też samych graczy. Jesteśmy wdzięczni za te uczucia, wsparcia i opinie, którymi się z nami dzielicie.

Byłoby niewłaściwym z naszej strony, żeby ogłosić zmiany w składzie tylko pisząc krótki artykuł o zmianie tego czy tamtego gacza bez słowa o powodach. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie tego wpisu żeby spróbować wyjaśnić naszym fanom jakie wydarzenia były powodem zmian i dlaczego drużyna podjęła taką decyzję.

Monti

monti

Przygoda Maksima z drużyną zaczęła się przed finałami WGL, kiedy musieliśmy zastąpić Bullkina na TheMontiablo. Przy okazji, wtedy też usłyszeliśmy wiele złego o nas z powodu tej zmiany, ale wynik GF mówi sam za siebie. Podjęliśmy dobrą decyzję dokonując tej zmiany. Monti był młodszy, nie tylko wiekiem: nie brał udziału w wielu finałach LANowych, więc było to raczej ryzykowne, ale się opłaciło. Maksim dawał sobie radę grając na niskich tierach i był bardzo zmotywowany, bo chciał zostać w zespole.

Razem z czasem zaczął się pojawiać spadek motywacji, jednak jego gra na niskich tierach była dalej bardzo dobra, więc doskonale wpisywał się w format gier 7/54. Najlepszym tego dowodem była jego gra na WCA2015. Jednak po WCA nasz tim, tak jak cała czołgowa społeczność, musiał zmierzyć się z globalnymi zmianami – przejściem na format 7/68! Nowy format wymagał przejścia na całkowicie inne pojazdy I nauki nowych pozycji I taktyw, ale też nowego stylu gry w esporcie. I jeśli reszta zespołu (poza Natus Vincere) z Gold Series miała dość czasu na przygotowanie się do nowego formatu (zmiana została ogłoszona 2 miesiące przed startem sezonu), to my nie mieliśmy tego czasu.

Ponieważ WCA 2015 rozgrywało się w starym formacie 7/54, zaczęliśmy trenować nowy format już w trakcie sezonu. To wymagało mnóstwo czasu i poświęceń od każdego z graczy, żeby nadrobić stracony czas i doprowadzić do formy. Wtedy nie wystarczała umiejętność dobrej gry na niskich tierach, gracze musieli nauczyć się 9 i 10 tierów. Wtedy motywacja Montiego miała ogromny wpływ na jego wyniki. Chłopaki próbowali zasugerować mu poświęcenie więcej czasu na naukę czołgów i samodoskonalenie, ale był przekonany, że miał wystarczająco treningów. To wszystko utwierdziło team w przekonaniu, że Maksim nie dostosuje się do nowego formatu i nie będzie potrafił zagrać na poziomie reszty drużyny. Wtedy podjęliśmy decyzję o jego zmianie.

Decyzja została podjęta przed GF, nie po, jak myślała większość ludzi czytając o tej zmianie. Nigdy nie szukamy winnego, nie spoglądamy z tej perspektywy dokonując zmian w zespole. I mówiąc ogólnie o ostatnim GF, zagraliśmy dobrze. Tak, nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, ale to niczyja wina, tylko całego zespołu. Decyzja o zmianie Montiego na innego gracza była spowodowana koniecznością zwiększania umiejętności w ogóle i czynnika motywacyjnego, które pozwolą zespołowi pozostać jednym z najlepszych zespołów w rosnącym świecie esportu i przynosić radość naszym fanom kolejnymi zwycięstwami i spektakularną grą.

lolwo

lolwo

Podjęcie decyzji o zmianie Andrey’a było trudne. Wielu bardzo lubiło zdolności interpersonalne Andrey’a. Granie i rozmawianie z nim – zarówno online jak i offline – było naprawdę przyjemnością. To było szczególnie trudne dla Neskwiego, bo przeszli razem z Andreyem długą drogę – grali razem od czasów M1ND. Ale brak wolnego czasu miał wpływ na Andreya, a z powodu kumulującego się zmęczenia lolwo nie potrafił skupić się na grze. Nikt by nie potrafił. Andrey balansował między pracą a teamem tak długo, jak się tylko dało, ale nie jest robotem. Nie może pracować 12 godzin dziennie bez żadnej przerwy (8 godzin w pracy i 4 w grze po niej), dając z siebie wszystko w obu miejscach.

Prędzej czy później przychodzi zmęczenie, niezależnie od siły woli. I to ma wpływ nie tylko na koncentrację, ale też na inne umiejętności. Nasza drużyna nie mogła zignorować tego fakty. Żeby pozostać jedną z najlepszy drużyn na świecie i dawać Wam radość, drodzy fani, zwycięstwami i spektakularną grą, potrzebujemy wszystkich 7 graczy zdolnych do dawania z siebie wszystkiego przez cały rok.

hrteam2

Historia naszego teamu pokazuje, że nigdy nie popełniliśmy błędów zmieniając skład. Wszystkie zmiany prowadziły do lepszych i lepszych rezultatów. Nie podejmujemy decyzji pod wpływem emocji. Wszystkie decyzje o zmianie składu są dokładnie przemyślane i podejmowane tylko dla korzyści zespołu. Rozumiemy Wasze oddanie i sympatię do niektórych graczy z naszego zespołu, ale pozwólcie nam udowodnić, że znowu mieliśmy rację i dokonaliśmy zmian tylko dlatego, że były konieczne.

Dzięki wszystkim, którzy znaleźli czas, żeby przeczytać ten wpis. Mam nadzieję, że udało mi się otworzyć oczy na powody ostatnich zmian w zespole.”

Cheer for HellRaisers!

źródło