Zwycięzcy Ultraligi po ciężkiej walce ulegli francuskiemu LDLC OL. Porażka AGO ROGUE pogrzebała szanse na polski finał European Masters. Już za chwilę o awans powalczy K1CK Neosurf.

W pierwszym starciu wyszło Polakom prawie wszystko. Zaczynając od wyboru bohaterów i zdobycia Akali dla Mathiasa „Szygendy” Jensena. Oprócz draftu także początek gry był całkiem dobry dla AGO. Dobra dyspozycja Kristiana „TynXa”  Østergaarda Hansena nie pozwalała jednak Polakom na szybkie zdobycie przewagi. Zapowiadała się więc wyrównana pierwsza mapa. Choć Polacy zdobywali więcej zabójstw, to ilość złota faworyzowała LDLC. Mimo tego, z każdą upływającą minutą to mistrzowie Polski wyglądali na silniejszych. Wyborna gra Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego i Pawła „Czekolada” Szczepanika, nie pozwalała rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Nieco ponad półgodziny gry wystarczyło, aby zniszczyć Nexus wroga.

Za drugim razem początek był niestety zupełnie inny. Szybkie trzy zabójstwa dla francuskiej formacji ustawiły wczesną fazę. Cuda wyczyniał sterujący Trundlem TynX, który był wszędzie i zapewniał wsparcie dla swojego zespołu. Oglądaliśmy zupełnie inne LDLC i AGO. Choć Polacy robili co mogli, to tym razem nie mieli żadnych argumentów, aby powstrzymać rozpędzony walec. Wydawało się, że będzie to błyskawiczne zwycięstwo LDLC, ale Woolite i spółka nie powiedzieli jeszcze wtedy ostatniego słowa. W dwudziestej minucie postawili wszystko na jedną kartę, próbując ukraść Barona Nashora, jednak porażka w tej akcji przesądziła o losach drugiej rundy.

Mieliśmy więc trzecie, decydujące starcie. Niestety pierwsza krew, po błędzie Nikolaya „Zanzarah” Akatova wpadła na konto Vincenta „Vétheo” Berrié. Znowu to Francuzi objęli prowadzenie we wczesnej fazie gry. Upływające minuty powoli, acz nieubłaganie kierowały do porażki polskiej formacji. Światełko nadziei zapalili Woolite z Czekoladem. Fantastycznie rozegrana walka drużynowa uratowała Polaków przynajmniej na następne parę minut. Światełko stało się płomieniem, gdy Szygenda złapał swoim podbiciem trzech zawodników drużyny przeciwnej. Niestety, TynX po raz kolejny zrobił wszystko by zniszczyć marzenia polskich kibiców. Mimo bohaterskiej walki w późnej fazie gry, AGO żegna się z turniejem.

Już za chwilę wicemistrzowie Polski K1CK Neosurf również powalczą o awans do finału. Transmisja trwa w Polsat Games.