Poznaliśmy dwie pierwsze drużyny, które pojawią się na finałach w Warszawie. Po zmaganiach grupy A wyłonione zostały Nexus Gaming oraz Team Rebels.

Wczorajszego wieczora zakończyliśmy rozgrywki grupy A. W walce o awans do finałów w Warszawie zmierzyły się: Nexus GamingTeam RebelsFluffy Tail oraz NeeMo Team. Podczas pierwszej rundy zobaczyliśmy dość szybkie spotkania. Mimo wszystko pierwsze z nich – Nexus Gaming kontra Fluffy Tail – trwało dłużej od drugiego, w którym drużyna NeeMo Team zostało wręcz zdominowane przez rywali. Ogromna przewaga była nie do odrobienia, przez co awanse do kolejnej rundy w drabince wygranych zdobyły Nexus Gaming oraz Team Rebels.

Podczas drugiego dnia rozgrywek rozpoczęliśmy od spotkania właśnie tych dwóch zwycięskich zespołów. Po bardzo długiej grze, która trwała prawie czterdzieści minut wyłoniliśmy pierwszą drużynę, która zagra podczas finałów w Warszawie. Nexus Gaming zepchnęło Team Rebels do drabinki przegranych, gdzie czekali na swojego kolejnego przeciwnika. Po kilkunastu minutach drugiego spotkania było pewne, że o drugiego slota powalczy także Fluffy TailNeeMo Team po raz kolejny udowodniło, że nie jest w stanie walczyć o najwyższe cele. W finale drabinki przegranych pomiędzy Fluffy Tail Team Rebels lepszą okazała się być ekipa Buntownika, dzięki czemu zdobyli miejsce podczas ćwierćfinałów.

O kolejne dwa sloty powalczą reprezentanci grupy B, gdzie rywalizacja będzie o wiele bardziej zacięta. Wśród tamtejszych drużyn trudno wskazać faworyta. Zmagania kolejnych czterech zespołów rozpoczną się już 25 października o godzinie 20:00. Transmisja dostępna będzie na kanale NVIDIA Polska na twitch.tv.